Ovládací jednotka //control.Node PS-3232

Její čtyři aktuátorové výstupy, integrovaný senzor zrychlení a vstup pro připojení analogového senzoru umožňují studentům v reálném čase napájet, ovládat a programovat různorodá periferní zařízení.

Controlnode

Připojení řady periferií

Dva výstupní porty poskytují napájení a ovládání periferií ze sad STEM, jako jsou světla, ventilátory, čerpadla, krokové motory a další příslušenství. Dva standartní servoporty pro připojení  servomotorů. Jeden senzorový port pro připojení modulů PASCObot nebo skleníkového senzoru.

Senzory

Údaje ze senzorů mohou být odesílány do počítače během provádění kódu. Tato data senzorů lze použít jako zpětnou vazbu programu a lze je takézobrazit živě v grafech a dalších zobrazeních v PASCO Capstone nebo SPARKvue. Robotické senzory jsou připojeny přímo do jednotky //control.Node. Program však může reagovat na data z libovolného PASCO senzoru.

Řídicí program 

Připravený kód může být v reálném čase spouštěn z (bezdrátově či přes USB) připojeného IT zařízení nebo může být přímo do jednotky nahrán, a jednotka pak funguje samostatně, např. jako autonomní PASCObot.

 • //control.Node je zařízení, které umožňuje propojit veškerá měření ze všech PASCO senzorů se širokou paletou aktuátorů prostřednictvím Blockly obsaženém v programech SPARKvue či Capstone.
 • //control.Node poskytuje napájení a ovládání periferií ze sad STEM, jako jsou světla, ventilátory, čerpadla, krokové motory, servomotory a další příslušenství.
 • //control.Node bezdrátově komunikuje přes Bluetooth s počítačem a přijímá instrukce zapsané v kódu Blockly pro ovládání periferních zařízení. Kód lze nahrát do //control.Node a spustit autonomně bez nutnosti připojení k počítači.
 • //control.Node může také odesílat údaje ze senzoru do počítače při provádění kódu. Tato data senzorů lze použít jako zpětnou vazbu programu a lze je také zobrazit živě v grafech a dalších zobrazeních v PASCO Capstone nebo SPARKvue.
 • //control.Node má jeden senzorový port pro moduly PASCObot nebo pro skleníkový senzor. Disponuje dobíjecí baterií a lze jej napájet pomocí USB připojení.

Příklady využití ovládací jednotky //control.Node

 • me 8236

  Připojení výkonového aktuátoru

  Připojení dvoukanálového výkonového výstupního modulu PS-3324, jehož každý kanál poskytuje 5 V DC a 0,7 A jakémukoli zařízení, které je do něj zapojeno. Vstupní data mohou být zajištěna libovolným senzorem PASCO (zde např. jednotkou //code.Node).

 • me 8236

  Připojení senzoru a aktuátoru

  Skleníkový senzor, který měří teplotu, intenzitu světla, vlhkost půdy a vlhkost vzduchu. Tyto parametry řídí provoz připojeného ventilátoru.

 • me 8236

  „Svlečený“ PASCObot

  Senzory a aktuátory pro funkce robota – senzorický modul sledování čáry, dva lineární motory pohánějící kolečka, dva servomotory sloužící pro ovládání robotického chapadla.

 • me 8236

  „Oblečený“ PASCObot

  Veškeré příslušenství pro funkce PASCObot se úhledně vmístí do připraveného šasi.

 

Příklady aktuátorů

 • me 8236

  Výkonový výstupní modul PS-3324

  Výkonový výstupní modul lze zapojit do kteréhokoli ze dvou portů Power Out na jednotce //control.Node a rozdělit tak výstupní výkon do dvou kanálů; každý kanál pak poskytuje 5 V DC a 0,7 A

 • me 8236

  Osvětlení PASCO Grow Light 
  PS-3347

  Osvětlení PASCO Grow Light se připojuje přes USB a pomáhá s osvětlením v teráriích a akváriích.
  4x Červená (660 nm) a modrá (445 nm) LED
  1x Napájecí zdroj USB 5V, 2A
  1x 1m micro USB nabíjecí kabel
  1x 2m prodlužovací USB kabel

 • me 8236

  USB ventilátor PS-6206

  Když je 5V ventilátor zapojen do standardního zdroje napájení USB, lze jej zapnout nebo vypnout tak, aby zajistil proudění vzduchu pro chlazení nebo sušení.
  Rozměry  40 x 40 x 10 mm
  Rychlost ventilátoru 5000 ot./min ±10 %

 • me 8236

  USB vodní pumpa SE-6208

  Použijte jej se standardním USB napájecím zdrojem pro standardní zapnutí/vypnutí nebo převezměte plnou kontrolu nad zavlažovacími postupy tím, že napájení regulujete pomocí //control.Node.

 • me 8236

  Servomotor ST-2975

  Tento standardní servomotor se zapojuje do jednoho ze dvou portů na //control.Node (PS-3232). Motor se otáčí o 180 stupňů a pohybuje tlačnou tyčí.
  Provozní napětí  4,8 V až 6,0 V
  Maximální rozsah točivého momentu 3,3 až 4,1 kg/cm

 • me 8236

  Kontinuální rotační servomotor
  SE-2977

  Toto kontinuální rotační (neproporcionální) servo se může otáčet nepřetržitě ve stejném směru a je ideální pro robotické aplikace.
  Provozní napětí 4,8 V až 6,0 V
  Rychlost bez zatížení (6,0 V) 52 ot./min
  Točivý moment zastavení (6,0 V) 3,1 kg/cm

 • me 8236

  Vysokorychlostní krokový motor PS-2976

  Krokový motor se zapojuje do jednoho z výstupních portů na //control.Node pomocí přiloženého kabelu. Krokový motor lze nastavit tak, aby se otáčel o daný úhel nebo danou rychlostí s rozlišením 480 kroků/otáčku (0,75 stupně). 

 • me 8236

  Skleníkový senzor PS-3322

  Skleníkový senzor měří intenzitu světla, vlhkost vzduchu, okolní teplotu a vlhkost půdy v teráriu nebo v jiném uzavřeném prostředí.

 • me 8236

  Modul sledování čáry PS-3320

  Tento modul využívá infračervené světlo k detekci černých nebo bílých povrchů pod PASCObotem.
  Infračervené LED pole 4 fototranzistory

 • me 8236

  Modul dálkoměru PS-3221

  Snímač Lidar na přední straně této obvodové desky využívá odraz světla k měření vzdálenosti mezi ním a objekty před ním.
  Rozsah 1 m
  Rozlišení 2 mm

Zpravodaj Pasco

Chcete být neustále v obraze? Mít aktuální informace, inspirativní tipy a přehled o chystaných seminářích? Přihlaste se k odběru zpravodaje Pasco a nic z toho vám neunikne.

Mám zájem

Kontaktujte nás

Máte zájem o senzory a čidla PASCO? Nebo vás zajímají podrobnější informace?
Neváhejte nás kontaktovat:

+420 222 312 451

Vyplňte prosím své jméno

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím svůj telefon

Vyplňte prosím správně svůj email

Zanechte nám prosím zprávu

* povinná položka

Udělte prosím souhlas

 • logo1