pasco

Systém pro testování vlastností materiálů od společnosti PASCO Scientific nabízí kompletní a přitom cenově dostupné řešení, které dokáže studentům dokonale pochopit probírané téma.

me 8244 v 

 • Levné vzorky i vlastní provoz trhačky. Lze umístit na desku obyčejného stolu, šetří laboratorní prostor. Snadné nastavení a kalibrace. Minimální údržba.
 • Pohon na ruční kliku studentům pomůže „na vlastní kůži“ pocítit postupné změny v chování materiálu.
 • V software PASCO Capstone lze synchronizovat videozáznam z testování materiálu s daty a následně je přehrát zpomaleně. Capstone navíc disponuje mnoha analytickými funkcemi jako je prokládání dat fitovacími křivkami apod.

Vybrané produkty

 • me 8236

  Trhačka

  Trhačka, která umožňuje zároveň měřit zátěžovou sílu a posun. Materiály lze namáhat v tahu, tlaku i ohybu a tím sledovat základní materiálové vlastnosti, tažnost, modul pružnosti či Youngův modul.

  Trhačka měří sílu pomocí tenzometru s rozsahem do 7100 N. Posun je měřen pomocí optického kodéru. Vlastní konstrukce trhačky je zároveň dostatečně robustní i lehká (trhačka má hmotnost pouhých 9 kg), takže s ní lze pracovat na obyčejném stole. Přitom studenti obdrží stejné výsledky jako u přístrojů mnohem složitějších, jak na obsluhu, tak i na prostorové nároky.

 • me 8230

  Základní systém pro testování materiálů

  V této sadě je samotná trhačka doplněna o vzorky z běžné i žíhané oceli, hliníku, mosazi, akrylátu a polyetylénu. Součástí je také bezdrátové rohraní Airlink a jednopočítačová licence software Capstone.

 • me 8244

  Komplexní systém pro testování materiálů

  Díky rozšířenému složení tato sada umožňuje také provést 3 a 4 bodové ohybové zkoušky pro různé materiály. Lze také provádět střih I-nosníků ze sad mostních a mechanických konstrukcí. Lze provádět také střih tyčí ze sad příhradových konstrukcí či sledovat krystalizaci kmenů polymerů a stresových čar uvnitř fotoelastických vzorků.

Zpravodaj Pasco

Chcete být neustále v obraze? Mít aktuální informace, inspirativní tipy a přehled o chystaných seminářích? Přihlaste se k odběru zpravodaje Pasco a nic z toho vám neunikne.

Mám zájem

Kontaktujte nás

Máte zájem o senzory a čidla PASCO? Nebo vás zajímají podrobnější informace?
Neváhejte nás kontaktovat:

+420 222 312 451

Vyplňte prosím své jméno

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím svůj telefon

Vyplňte prosím správně svůj email

Zanechte nám prosím zprávu

* povinná položka

Udělte prosím souhlas

 • logo1