Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlsíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

pasco sensorium

PASCO již více než 50 let vyvíjí čidla, senzory, software a další pomůcky určené pro výuku přírodních věd. Tým zkušených učitelů z této bohaté nabídky vybral kombinaci produktů, která nejlépe vyhovuje vzdělávacím programům českých škol. Technika byla doplněna o soubor profesionálně zpracovaných a ve výuce ověřených žákovských úloh a učitelských metodik. Vznikl tak unikátní produkt – žákovská sada PASCO Sensorium.

Sensorium titulka

 • Kde? V běžné učebně.
  Přeneste experiment do třídy! K pokusům nepotřebujete laboratoř. Praktické balení vám navíc ulehčí manipulaci i uskladnění pomůcek.
 • Jak? Samostatně, badatelsky.
  Nechte žákovská hnízda pracovat samostatně. Vše, co potřebují, je PASCO Sensorium a tablet nebo běžný počítač. Připravené badatelsky orientované úlohy umožní žákům ihned začít. Součástí každé sady je také metodická příručka pro učitele.
 • Proč? Pro poučení i zábavu.
  Přesuňte aktivitu na stranu žáků. Dopřejte jim základní východisko přírodovědného poznání – vlastní zkušenost.
 • Kolik? Pro malé skupiny.
  V dosavadní praxi se osvědčilo seskupovat děti do tříčlenných týmů. Jednu sadu využije i učitel.

Sady PASCO Sensorium

 • Pasco Sensorium Wireless

  Pasco Sensorium Wireless

  Tato sada obsahuje bezdrátová čidla, pomocí kterých můžete realizovat experimenty napříč jednotlivými předměty.

  Sada obsahuje:
  Bezdrátový senzor teploty, bezdrátový senzor síly, bezdrátový senzor tlaku, bezdrátový senzor napětí, bezdrátový senzor pohybu, bezdrátový senzor pH, bezdrátový senzor tepu s ručními úchyty a bezdrátový senzor počasí s anemometrem a GPS. Součástí sady je USB s 37 žákovskými úlohami, tištěná metodika úloh a licence software SPARKvue. Vše uloženo v přehledném úložném boxu.

  39 930 Kč s DPH

 • Pasco Sensorium Fyzika

  Pasco Sensorium Fyzika

  Pokud je hlavním předmětem, který budete učit, fyzika, využijete této přizpůsobené sady bezdrátových čidel. Ostatní čidla lze dokoupit samostatně.

  Sada obsahuje:
  Bezdrátový senzor teploty, bezdrátový senzor síly, bezdrátový senzor tlaku, bezdrátový senzor napětí, bezdrátový senzor proudu, bezdrátový světelný senzor, bezdrátový senzor pohybu, bezdrátový senzor magnetického pole a bezdrátový vozík Smart Cart. USB s 37 žákovskými úlohami, tištěná metodika a software SPARKvue.

  43 810 Kč s DPH

 • Pasco Sensorium Chemie

  Pasco Sensorium Chemie

  Sada složená z čidel vhodných pro běžné chemické experimenty. V boxu je dost místa i pro další senzory.

  Sada obsahuje:
  Bezdrátový senzor teploty, bezdrátový senzor tlaku, bezdrátový senzor pH, bezdrátový senzor CO2 s příslušenstvím, bezdrátový senzor vodivosti, bezdrátový čítač kapek, bezdrátový kolorimetr a turbidimetr, plochá pH elektroda a ORP elektroda. USB s 37 žákovskými úlohami, tištěná metodika a software SPARKvue.

  43 810 Kč s DPH

 • Pasco Sensorium Biologie

  Pasco Sensorium Biologie

  Vhodná kombinace bezdrátových čidel pro realizaci fyziologických, biologických i environmentálních experimentů.

  Sada obsahuje:
  Bezdrátový senzor teploty, bezdrátový senzor pH, bezdrátový senzor tepu s ručními úchyty, bezdrátový senzor CO2, bezdrátový senzor počasí s anemometrem a GPS, bezdrátový senzor vodivosti a bezdrátový senzor krevního tlaku. USB s 37 žákovskými úlohami, tištěná metodika a software SPARKvue.

  43 810 Kč s DPH

Porovnání obsahu sad PASCO Sensorium

 

Obsah horního a spodního patra boxů PASCO SENSORIUM

U každého senzoru uvádíme jeho nejdůležitější charakteristiky. Pokud se chcete dozvědět o jednotlivých senzorech více, navštivte naše stránky www.pasco.cz nebo kontaktujte našeho regionálního PASCO partnera.

Obrázky boxu níže je pouze ilustrační. Další senzory, které mohou být součástí jednotlivých sad, ale nejsou vyobrazeny, jsou Senzor magnetického pole, Senzor tepu, Spirometr, Teploměr typu K a Smart Gate System. Obecně lze do vybrané sady přidat libovolný další PASCO senzor, nelze však senzory ubírat. Připravili byste se tak o cenovou výhodu.

Každá sada PASCO Sensorium také obsahuje CD s programem PASCO SPARKvue. Veškeré úlohy dodávané jako součást sad jsou v tomto software vytvořeny. Právě PASCO SPARKvue je zárukou toho, že budete moci veškeré úlohy realizovat jednoduchou a přitom poutavou formou. A pokud se rozhodnete vytvářet úlohy vlastní, nabídne Vám všechny potřebné funkce.

Horní patro

hornipatro

Spodní patro

dolnipatro

 

Software PASCO sparkvue

Specifikum software PASCO SPARKvue spočívá v možnosti vytvoření interaktivního průvodce experimentem. Software dokáže nejen „nasbírat a vyhodnotit“ měřená data ze senzorů (zobrazení dat ve formě čísel, analogového měřáku, grafu, sloupcového grafu, tabulky, osciloskopu), ale umožňuje toto měření zasadit do širšího teoretického i praktického rámce celkové problematiky pokusu. Software disponuje takovými vlastnostmi a funkcemi, které učiteli umožní vytvořit sérii na sebe navazujících stránek, jež hrají roli interaktivní prezentace. Na stránkách této prezentace (průvodce experimentem) jsou žáci instruováni, jakým způsobem
mají pokus realizovat, a zároveň v rámci téhož prostředí přímo sledují, jaké hodnoty měří připojené senzory. Software má také možnost vkládání testových otázek.

Software PASCO SPARKvue je funkční na systémech Android, iOS i Windows. Aplikace PAS CO SPARK vue je pro telefonyči tablety volně ke stažení z příslušného obchodu aplikací (Google Play pro systém Android či AppStore pro systém iOS). Licence na počítače s OS Windows, která je běžně zpoplatněna, je součástí každé sady PAS CO Sensorium! Díky tomu ušetříte 4 830 Kč.

androidapplewindows

 

sw PASCO sparkvuesw PASCO sparkvue 2sw PASCO sparkvue 3

 

Žákovské úlohy

Žákovské úlohy jsou zpracovány do podoby interaktivních prezentací v softwaru SPARKvue. Každá úloha obsahuje vizualizaci dat (graf, tabulka, číslo, analogový měřák) a příběh, který zasazuje téma do reality běžného života. Součástí je také teorie, měření i analýza a záznam měření do elektronického deníku. Pomocí testových otázek, které žákovské úlohy rovněž obsahují, může učitel ověřit, jestli žáci učivu porozuměli.

PASCOSensorium ulohy nahled

 

Metodická příručka pro učitele

Metodická příručka sady PAS CO Sensorium poskytuje komplexní informace o všech žákovských úlohách. Je to ucelený průvodce učitele všemi experimenty. Obsahuje podrobný popis jednotlivých úkonů. V metodické příručce je popsáno, jak jsou jednotlivé úlohy zamýšleny. Zároveň je v ní poukázáno na některá úskalí, která mohou během měření nastat.

metodicka prirucka pru ucitele

 

Takto vypadá úvodní stránka každé úlohy. Učitel se na ní dozví, pro jaký senzor je úloha určena, pro který předmět je vhodná a jaká je časová náročnost úlohy. Zároveň je zde úloha podrobně popsána, včetně jejího cíle a pomůcek, které jsou nutné k jejímu řešení.

metodicka prirucka pru ucitele2

 

Na dalších stránkách jsou detailně popsány jednotlivé kroky vedoucí k vyřešení dané úlohy.

Zpravodaj Pasco

Chcete být neustále v obraze? Mít aktuální informace, inspirativní tipy a přehled o chystaných seminářích? Přihlaste se k odběru zpravodaje Pasco a nic z toho vám neunikne.

Mám zájem

Kontaktujte nás

Máte zájem o senzory a čidla PASCO? Nebo vás zajímají podrobnější informace?
Neváhejte nás kontaktovat:

+420 222 312 451

Vyplňte prosím své jméno

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím svůj telefon

Vyplňte prosím správně svůj email

Zanechte nám prosím zprávu

* povinná položka

Neplatný vstup

Udělte prosím souhlas

 • logo1
 • SAMLabs Logo grey