PASCO již více než 50 let vyvíjí čidla, senzory a další pomůcky určené pro výuku přírodních věd. Tím, co dělá měření měřením je však bezpochyby software, který nám pomáhá žáky provést jednotlivými experimenty i vyhodnotit naměřená data. PASCO nabízi hned dvě různé verze.

SPARKvue 4 Main

 • Dvě verze.
  Ať už učíte na základní škole nebo na technicky zaměřené škole střední či dokonce na univerzitě, vždy v nabídce naleznete odpovídající verzi software.
 • SPARKvue zdarma.
  Náš oceňovaný software PASCO SPARKvue je pro použití na tabletech či mobilních telefonech ke stažení zdarma, a to v plné verzi!
 • Včetně průvodce experimentem.
  Obě verze software v sobě skrývají mnohem více, než byste čekali. Umožní Vám nejen zobrazit měřená data, ale i provést studenty všemi fázemi výuky, od teoretického základu, přes příípravu pomůcek až po rozbor naměřených hodnout. To vše formou "živé" interaktivní prezentace.
 • Vše funguje se vším.
  Libovolné z PASCO čidel připojíte k oběma verzím sotware a naopak. 

PASCO SPARKvue

sparkvue logo

Specifikum software PASCO SPARKvue spočívá v možnosti vytvoření interaktivního průvodce experimentem. Software dokáže nejen „nasbírat a vyhodnotit“ měřená data ze senzorů (zobrazení dat ve formě čísel, analogového měřáku, grafu, sloupcového grafu, tabulky, osciloskopu), ale umožňuje toto měření zasadit do širšího teoretického i praktického rámce celkové problematiky pokusu. Software disponuje takovými vlastnostmi a funkcemi, které učiteli umožní vytvořit sérii na sebe navazujících stránek, jež hrají roli interaktivní prezentace. Na stránkách této prezentace (průvodce experimentem) jsou žáci instruováni, jakým způsobem mají pokus realizovat, a zároveň v rámci téhož prostředí přímo sledují, jaké hodnoty měří připojené senzory. Software má také možnost vkládání testových otázek. Software PASCO SPARKvue je funkční na systémech Android, iOS i Windows. Aplikace PASCO SPARKvue je pro telefony či tablety volně ke stažení z příslušného obchodu aplikací (Google Play pro systém Android či AppStore pro systém iOS).

Vystrizek1Vystrizek2Vystrizek3Vystrizek4Vystrizek5Vystrizek6

PASCO SPARKvue v katalogu

PASCO SPARKvue na stránkách výrobce 

PASCO Capstone

capstone logo

PASCO Capstone je vyspělý software určený pro sběr, zobrazení a důkladnou analýzu naměřených dat. Jeho funkcionalita nastavuje v této oblasti zcela nový standard. Mezi typické uživatele patří zejména střední odborné a vysoké školy. Ideálně spolupracuje s univerzálním rozhraním 850 či 550, plně kompatibilní je se všemi současnými i staršími rozhraními PASCO. Měření pomocí čidel je doplněno o další nástroje jako jsou video analýza, synchronizace video a reálného experimentu, kalkulace v reálném čase apod.

Cap Vystrizek1Cap Vystrizek2Cap Vystrizek3

PASCO Capstone v katalogu

PASCO Capstone na stránkách výrobce

Kompatibilita tak, jak má být

Vše funguje se vším a na všem.

PASCO se svoji již více než 50letou tradicí dodalo do škol po celém světě velké množství čidel. I dnes se může pochlubit tím, že i první čidla, která začala být využívána před desítkami let, lze stále plnohodnotně používat, a to společně s nejnovějším software či v kombinaci s nejnovějšími bezdrátovými čidly. Ochrana investice je tak na nejvyšší možné úrovni. Toto vám žádný jiný výrobce nenabídne!

S PASCO můžete měřit na libovolné SW platformě. A co víc, SPARKvue vypadá zcele stejně, ať jej pustíte na PC či na mobilním telefonu.

family icons 5

Sběr dat bez připojení k počítači

Sbírejte data dlouhodobě nebo třeba v zavřené lednici.

Díky vestavěné paměti mohou bezdrátová čidla PASCO sbírat a uchovávat naměřené hodnoty i bez trvalého připojení k počítači. Zcela postačí, pokud měření zahájíte a necháte čidlo svému osudu. Po ukončení měření jednoduše data stáhnete do jednoho nebo všech studentských zařízení.

Pasco Wireless Weather Sensor open space

Zpravodaj Pasco

Chcete být neustále v obraze? Mít aktuální informace, inspirativní tipy a přehled o chystaných seminářích? Přihlaste se k odběru zpravodaje Pasco a nic z toho vám neunikne.

Mám zájem

Kontaktujte nás

Máte zájem o senzory a čidla PASCO? Nebo vás zajímají podrobnější informace?
Neváhejte nás kontaktovat:

+420 222 312 451

Vyplňte prosím své jméno

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím svůj telefon

Vyplňte prosím správně svůj email

Zanechte nám prosím zprávu

* povinná položka

Udělte prosím souhlas

 • logo1