PASCObot, Modul sledování čáry

PASCObot, Modul sledování čáry
PASCObot, Modul sledování čáry
PASCObot, Modul sledování čáry
PASCObot, Modul sledování čáry
PASCObot, Modul sledování čáry
PASCObot, Modul sledování čáry
PASCObot, Modul sledování čáry
Kód:
PS-3320

Cena:

Cena
2.470,00 Kč

Určeno pro předmět:

Fyzika Informatika

Popis produktu

Tento modul využívá infračervené světlo k detekci přítomnosti černých nebo bílých povrchů pod PASCObotem. Pomocí chytrého programování mohou studenti naprogramovat PASCObot tak, aby sledoval (nebo se vyhýbal) černým nebo bílým čarám a/nebo povrchům a mnohem více!

Tvar modulu je specifický pro PASCObota a umožňuje modulu úhledně zapadnout do přední části robota a odhalit čtyři infračervené detektory modulu skrz spodní část těla robota. S přiloženým kabelem studenti připojí modul k //control.Node.

Jedná se o obvodovou desku se čtyřmi páry emitor-detektor, které odrážejí světlo od povrchu pod PASCObotem a detekují tak černou nebo bílou čáru. Uživatel pak může naprogramovat PASCObota, aby sledoval čáru nebo se jí vyhýbal. 

POZNÁMKA: Modul sledování linky PASCObot nelze používat současně s modulem dálkoměru PASCObot, protože oba zabírají stejný slot v PASCObot (v jednotce //control.Node).

Kód lze spouštět přímo ze softwaru SPARKvue nebo Capstone nebo jej lze nahrát do //control.Node, takže rozhodnutí lze činit v reálném čase přímo v těle robota, a vyhnout se tím komunikačním zpožděním přes Bluetooth. 

I když PASCObot běží autonomně, stále je možné se k PASCObotu bezdrátově připojit přes Bluetooth a sledovat data z palubních senzorů v reálném čase.

Tato obvodová deska mechanicky zapadá do PASCObotu. Připojuje se k portu digitálního senzoru //control.Node pomocí přiloženého kabelu.

Co je v ceně

  • 1x Modul sledování čáry PASCObot
  • 1x Kabel pro připojení modulu k //control.Node
  • 2x 4-40 x 7/16" šroub pro montáž modulu do těla PASCObot

Technická data

Infračervené LED pole4 fototranzistory

Související produkty

Zpravodaj Pasco

Chcete být neustále v obraze? Mít aktuální informace, inspirativní tipy a přehled o chystaných seminářích? Přihlaste se k odběru zpravodaje Pasco a nic z toho vám neunikne.

Mám zájem

Kontaktujte nás

Máte zájem o senzory a čidla PASCO? Nebo vás zajímají podrobnější informace?
Neváhejte nás kontaktovat:

+420 222 312 451

Vyplňte prosím své jméno

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím svůj telefon

Vyplňte prosím správně svůj email

Zanechte nám prosím zprávu

* povinná položka

Udělte prosím souhlas

  • logo1