pasco

Stavebnicový systém příhradových nosníků PASCO Structures nabízí studentům realistický a praktický způsob pochopení základních mechanických vlastností stavebních konstrukcí. Tento systém nyní nalezl nový způsob využití ve výuce. Jeho propojením s programovatelnou jednotkou //control.Node totiž studentské konstrukce ožívají.

Nyní je možné nejen sestavit most, osadit jej tenzometry a sledovat v reálném čase data o jeho zatížení. Celá řada aktuátorů, které se připojí k jednotce //control.Node umožňuje konstrukce rozpohybovat a vytvářet tak modely padacích či otočných mostů, jeřábů zvedajících předměty. 

Ze stavebních prvků řady PASCO Structures lze sestavit dokonce i robota, který plní klasické robotické úkoly, jako je např. jízda po čáře, reakce na barvu podložky nebo uchopování a přesouvání předmětů. Na rozdíl od mnoha konkurečních robotických „hraček“ však robot sestavený z komponent PASCO (tj. stavebních dílů PASCO Structures, bezdrátových senzorů PASCO a aktuátorů připojených na jednotku //control.Node) je nejen daleko lépe pochopitelný (neboť známe funkce jednotlivých jeho částí – vše není „neproniknutelně zabaleno“ v jedné „černé krabičce), ale jeho části jsou stále použitelné i v jiných aplikacích.

Znáte snad jiného robota, s jehož senzorem pro sledování čáry změříte přírodní zákonitost, že intenzita světla klesá se čtvercem vzdálenosti od zdroje? Z jakého jiného robota uděláte stejně snadno most či jeřáb, jejichž pohyby se programují stejně – a ve stejném prostředí – jako pohyb původního robota? Jaký jiný robot Vám celou dobu svého pohybu poskytuje reálnočasová data ze svých senzorů, která vedou k rozhodování o jeho dalším směřování?

Vyzkoušejte si PASCO motorizované konstrukce sami a jistě objevíte ještě celou řadu dalších výhod.

 

structures 

 • Jednoduchý návrh a stavba konstrukcí.
  Jednotlivé díly do sebe přesně zapadají a jsou zajištěny šrouby. PASCO konstrukce nabízí studentům realistický a praktický způsob pochopení základních mechanických vlastností stavebních konstrukcí. 
 • Intuitivní programování.
  Využít můžete blokového jazyka Blockly nebo knihoven Phyton. Projekty sestavené z konstrukcí PASCO jsou narozdíl od robotických "hraček" otevřené a lépe pochopitelné.
 • Nekonečná variabilita.
  Konstrukce PASCO nabízejí nakonečnou volnost, konstruovat a programovat můžete téměř cokoli. 
 • Podrobné manuály.
  Součástí každého produktu je bohatý soubor výukových materiálů i vzorových dat.
 • Propojení měření a programování v jednom výukovém celku. 
  Do samotných naprogramovaných konstrukcí můžete zapojit čidla a rozšířit tak poznání o další rozměr.

Hlavní motorizované sady

 • me 6990

  StructureBOT kit

  StructureBOT je sestaven pomocí dílů PASCO Structures. Krokový ovladač a servomotory, které tvoří, se pohybují a jsou řízeny pomocí jednotky //control.Node připojené k počítači prostřednictvím Bluetooth. Studenti naprogramují robota pomocí blokového kódování zabudovaného v PASCO software Capstone nebo SPARKvue.

 • me 6991

  Padací most

  Sestavte si tento padací most od společnosti PASCO, přidejte krokový motor a převody a zvedejte a spouštějte jej pomocí kódu, který napíšete. Součástí této stavebnice mostu je také bezdrátový tenzometr/akcelerometr, který lze použít k měření sil uvnitř mostu při jeho pohybu. Délka rozpětí padacího mostu: 65 cm

 • me 6992b

  Motorizovaný jeřáb

  Motorizovaný jeřáb je vyroben s využitím konstrukcí PASCO a je ovládán a poháněn pomocí programovatelné jednotky //control.Node. Studenti naprogramují řídicí jednotku pro provoz krokového motoru a servomotorů pomocí kódování Blockly vloženého do softwaru PASCO Capstone nebo SPARKvue. Jeřáb zvedá předměty pomocí elektromagnetu, který je rovněž řízen a napájen pomocí //control.Node.

Ovládací prvky

 • me 7003

  Ovládací jednotka //control.Node

  //control.Node je zařízení, které umožňuje propojit veškerá měření ze všech PASCO senzorů se širokou paletou aktuátorů prostřednictvím Blockly obsaženém v programech SPARKvue či Capstone.

 • me 7009

  Servo motor

  Tento standardní servomotor se zapojuje do jednoho ze dvou portů na //control.Node (PS-3232). Motor se otáčí o 180 stupňů a pohybuje tlačnou tyčí.

 • me 7001

  Vysokorychlostní krokový motor

  Krokový motor lze nastavit tak, aby se otáčel o daný úhel nebo danou rychlostí s rozlišením 480 kroků/otáčku (0,75 stupně).

 • me 7001

  Nízkorychlostní krokový motor

  Tento nízkorychlostní krokový motor je seřízen tak, aby se otáčel pomaleji než vysokorychlostní krokový motor (PS-2976).

Příslušenství

 • ps 3216

  Držák motoru (sada 2 ks)

  I když nedisponuje vysokým rozlišením drátových tenzometrů, může být bezdrátová varianta použita pro většinu činností souvisejících se zkoumáním struktur. Bezdrátovost a integrovaný akcelerometr jsou ideální pro studium oscilací struktur. Vzhledem k tomu, že nevyžaduje rozhraní ani zesilovač, představuje bezdrátový tenzometr užitečného a šikovného pomocníka. Rozlišení 0,05 N.

 • ps 2204

  Sada ozubených kol

  Senzor měří jemné posuny (průhyby) různých technických konstrukcí (např. modely mostů). Snímací hlava s digitálním indikátorem ME-8701 může být použita samostatně, po jejím připojení do senzoru lze však data sledovat pomocí libovolného PASPORT rozhraní, jak v programu Capstone, tak v programu SPARKvue.

 • ps 2200

  Špulka a ložiska

  Tyto tenzometry jsou navrženy tak, aby je bylo možno přímo zapojit do stavebnice PASCO Structures – ve spojení s kratšími díly stavebnice totiž svou délkou přesně odpovídají dílům delším. Lze je však snadno aplikovat do libovolné konstrukční stavebnice, kterou již ve škole vlastníte. Rozlišení 0,02 N.

 • ps 2201

  Pojezdové kolo

  Tyto tenzometry jsou navrženy tak, aby je bylo možno přímo zapojit do stavebnice PASCO Structures – ve spojení s kratšími díly stavebnice totiž svou délkou přesně odpovídají dílům delším. Lze je však snadno aplikovat do libovolné konstrukční stavebnice, kterou již ve škole vlastníte. Rozlišení 0,001 N.

 • ps 2206

  Točna

  Dvouvstupý zesilovač a jeden tenzometr 100 N. Do zesilovače je možno připojit ještě jeden tenzometr PS-2201 či PS-2200.

 • ps 2199

  Chapadlo

  Šestivstupý zesilovač a čtyři tenzometry 100 N. Do zesilovače je možno připojit ještě dva tenzometry PS-2201 či PS-2200.

 • ps 2199

  Pant

  Použijte tento kloubový závěs k vytvoření pohyblivého spoje částí konstrukcí. Závěs je určen pro použití s tyčkami ze sad PASCO Structures.

 • ps 2199

  Elektromagnet

  Elektromagnet pro uchopení předmětů pomocí jeřábu ze sady PASCO Structures.

Zpravodaj Pasco

Chcete být neustále v obraze? Mít aktuální informace, inspirativní tipy a přehled o chystaných seminářích? Přihlaste se k odběru zpravodaje Pasco a nic z toho vám neunikne.

Mám zájem

Kontaktujte nás

Máte zájem o senzory a čidla PASCO? Nebo vás zajímají podrobnější informace?
Neváhejte nás kontaktovat:

+420 222 312 451

Vyplňte prosím své jméno

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím svůj telefon

Vyplňte prosím správně svůj email

Zanechte nám prosím zprávu

* povinná položka

Udělte prosím souhlas

 • logo1