pasco

Stavebnicový systém příhradových nosníků nabízí studentům realistický a praktický způsob pochopení základních mechanických vlastností stavebních konstrukcí. Návrh, výpočet, stavba konstrukce i její realistické proměření – to vše může probíhat přímo ve třídě či v laboratoři. Tyto systémy, které jsou ideální pro experimenty založené na technickém designu, se pohybují ve své složitosti v širokém spektru různých projektů - jednoduchými příhradovými nosníky počínaje, přes statické zátěžové zkoušky složitých mostních konstrukcí, až po dynamické experimenty s rezonančními vlastnostmi stavebních konstrukcí apod.

Příhrady, mosty, horské dráhy, jeřáby, výložníky, modely lidských paží a mnoho dalšího lze nyní rychle postavit a analyzovat. Práce se sytémy z řady PASCO Structures je mnohem pokročilejší a efektivnější než práce s modely postavenými z párátek či špejlí, neboť poskytuje možnosti přímé počítačové simulace a reálného sběru dat. Můžete tak ihned porovnat teoretické výpočty a reálná data, která přímo naměříte v konkrétních místech vaší konstrukce. Snadnost použití PASCO Structures umožňuje studentům rychle konstrukce vytvářet, opakovaně je testovat a konstrukční návrhy znovu přepracovávat. Tím se perfektně simuluje samotný proces technického designu a inženýrství jako takového.

 

structures 

 • Jednoduchý návrh a budování konstrukcí.
  Jednotlivé díly do sebe přesně zapadají a jsou zajištěny šrouby.
 • Tenzometry měří tahy i tlaky ve struktuře. 
  Mohou být umístěné v její libovolné části.
 • Bezdrátové propojení.
  Pomocí Bluetooth lze data snímat na libovolném IT zařízení s instalovaným PASCO software.řesuňte aktivitu na stranu žáků. Dopřejte jim základní východisko přírodovědného poznání – vlastní zkušenost.
 • Data v reálném čase. 
  Software PASCO umožňuje studentům prohlížet grafy sil v reálném čase a analyzovat výsledná data pomocí sady výkonných nástrojů.

Základní sady

 • me 6990

  Sada příhradových nosníků

  Pomocí sady příhradových konstrukcí můžete vytvořit různé struktury pro zkoumání příhradových vazníků a nosníků. Plastové I-díly se jednoduše spojí pomocí přiložených konektorů a šroubů. Tenzometry mohou být vloženy kamkoli do konstrukce jednoduchou záměnou za jeden z dílů. Sada příhradových nosníků PASCO obsahuje všechny materiály potřebné ke zkoumání vlastností konstrukcí z I-dílů a seznámení se s konstrukčními základy příhradových nosníků.

 • me 6991

  Sada příhradových mostů

  Sada obsahuje 120 I-dílů různých velikostí potřebných k výstavbě větších vazníkových a mostních konstrukcí, jakož i ohebnou vozíčkovou dráhu a vozíček pro studium dynamického zatížení, když vozíček přejíždí mostní konstrukci. (Lze vytvořit i model horské dráhy.) Speciální lankové zámky umožňují napnutí provázku (lanka) pro křížové vyztužení. Flexibilní plastové klipy na dráze zajišťují připojení k příčným nosníkům. Pomocí tenzometrů (siloměrů) mohou být v reálném čase zobrazeny napětí a komprese v libovolném místě konstrukce.

 • me 6992b

  Sada pokročilých příhradových konstrukcí

  Sada umožňuje stavět větší konstrukce krovů, mostů a další struktury. Obsahuje také nápravy a řemenice umožňují stavět pracovní jeřáby a další technická zařízení. Nápravy a kladky umožňují konstrukci jeřábů, vozíků a dokonce i fungujícího katapultu! Tato sada neobsahuje ohebnou dráhu a k ní náležející vozíček se závažím jako sada ME-6991. Stejně jako u všech strukturních systémů lze i do konstrukcí z této sady zapojit tenzometry (prodávané samostatně) a umístit je kdekoli ve struktuře. 

 • me 3581

  Sada pro konstrukci příhradových mostů

  Sada ME-3581 (Sada pro konstrukci mostů) poskytuje možnost realizací zábavných a intuitivních lekcí o stavbě mostů. Zatížíme most a můžeme sledovat, které jeho části jsou namáhány mechanickým napětím a které jsou vystaveny stlačení. Proč jsou vazníky uspořádány do trojúhelníků? Jak předpovídáme zhroucení konstrukce, co jsou zátěžové testy? Tyto a podobné STEM otázky je možné řešit v badatelském procesu navrhni-zkonstruuj-otestuj.

Speciální sady

 • me 7003

  Set na stavbu velkých příhradových konstrukcí

  Stavebnice velkých struktur obsahuje nejširší paletu stavebních prvků potřebných k vytvoření mnoha variací mostních a nosníkových konstrukcí. Tyto konstrukce můžete zatěžovat buďto pomocí statických závaží, nebo je podrobovat dynamickým zkouškám – stavebnice obsahuje také dráhu a dva zátěžové vozíčky. Pokud škola vlastní dynamickou dráhu PAStrack, je možné i ji využít k zátěžovým testům. Zabudujte do konstrukce tenzometry a sledujte zatížení v různých místech v reálném čase! Ideální pro ročníkové a závěrečné práce a studentské výzkumné projekty!

 • me 7009

  Sada pro odlévání nosníků

  Vytvořte si vlastní lité nosníky, které vypadají jako předpjaté betonové nosníky. Otestujte je a zjistíte, že se také chovají podobně. Tyto nosníky jsou odlévány ze směsi písku a sádry. Výztuž je vyrobena ze stejného plastu jako další I-nosníky. Studenti mohou zkoumat, jak je pevnost nosníku ovlivněna napětím vyvíjeného na výztuž či složením „betonové“ směsi, nebo srovnávat pevnost jedné nebo dvou výztuží.

 • me 7001

  Sada pro modelování konstrukcí lidského těla

  Sada příhradových konstrukcí ME-7001 je součástí systému PASCO Structures. Lze ji použít jako samostatnou sadu nebo ji lze kombinovat s jinými příhradovými sadami PASCO. Sada obsahuje všechny díly potřebné k sestavení aplikací jako jsou model lidské paže, model zad, model dolní končetiny apod.

Využitelné senzory a čidla

 • ps 3216

  Bezdrátový tenzometr s akcelerometrem

  I když nedisponuje vysokým rozlišením drátových tenzometrů, může být bezdrátová varianta použita pro většinu činností souvisejících se zkoumáním struktur. Bezdrátovost a integrovaný akcelerometr jsou ideální pro studium oscilací struktur. Vzhledem k tomu, že nevyžaduje rozhraní ani zesilovač, představuje bezdrátový tenzometr užitečného a šikovného pomocníka. Rozlišení 0,05 N.

 • ps 2204

  Senzor dilatace

  Senzor měří jemné posuny (průhyby) různých technických konstrukcí (např. modely mostů). Snímací hlava s digitálním indikátorem ME-8701 může být použita samostatně, po jejím připojení do senzoru lze však data sledovat pomocí libovolného PASPORT rozhraní, jak v programu Capstone, tak v programu SPARKvue.

 • ps 2200

  Tenzometr 100 N

  Tyto tenzometry jsou navrženy tak, aby je bylo možno přímo zapojit do stavebnice PASCO Structures – ve spojení s kratšími díly stavebnice totiž svou délkou přesně odpovídají dílům delším. Lze je však snadno aplikovat do libovolné konstrukční stavebnice, kterou již ve škole vlastníte. Rozlišení 0,02 N.

 • ps 2201

  Tenzometr 5 N

  Tyto tenzometry jsou navrženy tak, aby je bylo možno přímo zapojit do stavebnice PASCO Structures – ve spojení s kratšími díly stavebnice totiž svou délkou přesně odpovídají dílům delším. Lze je však snadno aplikovat do libovolné konstrukční stavebnice, kterou již ve škole vlastníte. Rozlišení 0,001 N.

 • ps 2206

  Sada zesilovače a tenzometru

  Dvouvstupý zesilovač a jeden tenzometr 100 N. Do zesilovače je možno připojit ještě jeden tenzometr PS-2201 či PS-2200.

 • ps 2199

  Sada zesilovače a tenzometrů

  Šestivstupý zesilovač a čtyři tenzometry 100 N. Do zesilovače je možno připojit ještě dva tenzometry PS-2201 či PS-2200.

Další příslušenství a speciální pomůcky

 • me 6984

  Hydraulický a pneumatický systém

  Pomocí hydraulicko - pneumatického systému, můžete uvést vaši konstrukci v pohyb. Natlakujte hlavní píst, sledujte nárůst tlaku i práci, kterou mechanická energie vykoná. Sestrojte model hydraulického zvedáku či pneumatického výtahu. Vhodně lze využít například ve spojení se stavebnicí velkých struktur.

 • me 6987

  Ploché nosníky a výztuže

  Tato sada plochých prutů ze sady PASCO Structures, užitečná při zajišťování boční podpory, může být začleněna do mostů a flexibilních budov. Ploché členy umožňují křížové vyztužení a pomáhají prokázat rezonanci ve složitých systémech.

 • me 7011

  Fotoelastické díly

  Speciální nosníky vyrobené z transparentního materiálů, který dovoluje zobrazení prasklinek v místech mechanického namáhání.

 • me 7004

  Destruktivní konstrukční prvky

  Sada konstrukčních prvků, které umožní simulované zhroucení konstrukce, aniž by byly zničeny její důležité stavebnicové prvky. V kombinaci se senzorem dilatace umožňuje sledovat kritické fáze přetížení konstrukce.

 • me 6985

  Sada ohebných I-nosníků

  I-nosníky z této sady jsou vyrobeny z měkkého materiálu a jsou ohebné. Lze jimi nahradit stejně dlouhé nosníky z jiných sad a sledovat, kterak se konstrukce pod zátěží prohýbá a deformuje. Po uvolnění zátěže nosníky opět nabývají původního tvaru.

Zpravodaj Pasco

Chcete být neustále v obraze? Mít aktuální informace, inspirativní tipy a přehled o chystaných seminářích? Přihlaste se k odběru zpravodaje Pasco a nic z toho vám neunikne.

Mám zájem

Kontaktujte nás

Máte zájem o senzory a čidla PASCO? Nebo vás zajímají podrobnější informace?
Neváhejte nás kontaktovat:

+420 222 312 451

Vyplňte prosím své jméno

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím svůj telefon

Vyplňte prosím správně svůj email

Zanechte nám prosím zprávu

* povinná položka

Udělte prosím souhlas

 • logo1