Bezdrátový polarimetr

Bezdrátový polarimetr
Bezdrátový polarimetr
Kód:
PS-3237

Cena:

Cena
31.100,00 Kč

Určeno pro předmět:

Fyzika Chemie

Popis produktu

Bezdrátový polarimetr s možností připojení Bluetooth® i USB, umožňuje analyzovat chirální sloučeniny pomocí iPadu®, Chromebooku™, tabletu Android nebo počítače. Nalezne využití v experimentech z oblastí organické chemie a biochemie, ve kterých je kladen důraz na vlastnosti chirálních sloučenin.
 
Polarimetr je přístroj, kterým měříme optickou otáčivost látek. Je tvořený dvěma základními polarizačními zařízeními – polarizátorem a analyzátorem. Polarizátor je část, která slouží jako „měnič“ světla emitovaného výbojkou na světlo polarizované. Polarizované světlo pak prochází skrze roztok opticky aktivní látky v kyvetě, která je vložená mezi analyzátor a polarizátor. V roztoku se rovina světla stočí a takto polarizované světlo dopadá na analyzátor. V bezdrátovém polarimetru PASCO prochází rovinně polarizované světlo vertikálním vzorkem v kyvetě, která obsahuje chirální sloučeninu, následuje analyzátor a detektor. Optická rotace je určena nalezením úhlu mezi výchozí polohou a místem, kde optimální úroveň světla prochází křížovým polarizátorem. Studenti mohou použít rotační data k výpočtu koncentrace chirálního vzorku, zatímco specifická rotace (otočení na g/ml rozpuštěného roztoku) je vnitřní vlastností, kterou lze použít k diferenciaci molekul nebo stanovení racemických směsí.
 
Technická data
Konektivita: Bluetooth BTE a USB
LED světelný zdroj žluté barvy: λ = 589 nm
Přesnost optické rotace ±0,09º
Délka kyvety 101,3 mm ± 0,8 mm
 
Baterie a sběr dat
Baterie připojena (režim sběru dat) > 11 hodin
Typ baterie LiPo
Vzdálený sběr dat není podporován
 
Balení obsahuje
1x Kyveta na polarimetrické vzorky (PS-2234)
1x Mikro USB kabel (PS-3584)

Video

Související produkty

Zpravodaj Pasco

Chcete být neustále v obraze? Mít aktuální informace, inspirativní tipy a přehled o chystaných seminářích? Přihlaste se k odběru zpravodaje Pasco a nic z toho vám neunikne.

Mám zájem

Kontaktujte nás

Máte zájem o senzory a čidla PASCO? Nebo vás zajímají podrobnější informace?
Neváhejte nás kontaktovat:

+420 222 312 451

Vyplňte prosím své jméno

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím svůj telefon

Vyplňte prosím správně svůj email

Zanechte nám prosím zprávu

* povinná položka

Udělte prosím souhlas

  • logo1