Žákovská sada bezdrátových senzorů světla

Žákovská sada bezdrátových senzorů světla
Kód:
PS-3338

Cena:

Cena
38.720,00 Kč

Určeno pro předmět:

Fyzika Environmentalistika

Popis produktu

Jedná se o nejuniverzálnější světelný senzor, jaký kdy byl v nabídce sortimentu PASCO Scientific. Bezdrátový světelný senzor disponuje dvěma oddělenými vstupními otvory - jeden pro měření okolního osvětlení a jeden pro měření směrového světla. Senzor měří intenzitu okolního osvětlení, UVA, UVB a UV index, detekuje relativní intenzity červené, zelené a modré složky světla. Zároveň také měří podíl složky PAR. (Photosynthetically active radiation - Fotosynteticky aktivní radiace - určuje intenzitu záření ve spektrálním rozsahu slunečního záření od 400 do 700 nanometrů, ve kterém jsou fotosyntetické organismy schopny využívat procesu fotosyntézy. Tato spektrální oblast odpovídá více nebo méně také spektrálnímu rozsahu světla viditelného lidským okem.) Senzor lze využít např. ke studiu sluneční energie, monitorování úrovně UV světla a hledání způsobů, jak omezit expozici. Se senzorem lze dále realizovat měření reflexe, absorpce a propustnosti světla průhledných, neprůhledných a různě barevných průsvitných médií, zkoumání polarizaci a odrazivosti, ověření inverzního čtvercového zákona.

Poznámka: Bezdrátový senzor světla není vhodný pro studium difrakce s použitím PASCO optických systémů. Pro tento účel doporučujeme PASPORT senzor PS-2176.

Ukládání dat do interní paměti

V režimu vzdáleného sběru dat můžete do interní paměti zaznamenávat data celé dny, týdny a dokonce měsíce, a to bez nutnosti připojení k PC či tabletu. Na konci experimentu stačí spustit PASCO software a naměřené hodnoty z čidla stáhnout.

Upozornění: zařízení se systémem Windows, Chromebook a starší Macintosh nemají nativní podporu Bluetooth® 4.0 a vyžadují použití adaptéru PS-3500. Všechny současné modely Mac, iPad, iPhone, Android tablety nebo telefony podporují přímé připojení k PASCO Bluetooth senzorům a nevyžadují adaptér.

Technická data

Senzorický prvekDuální 5 kanálové radiální fotodiody
Spektrální rozsahPřibližně 300 nm až 1100 nm UVA (350 - 375 nm) UVB (320 - 340 nm)
Měřitelné veličinyIntenzita světla, RGB, UVA, UVB, UV index
Rozlišení± 0.01 lx (přední vstup) ±2 lx (boční vstup)
Max. vzorkovací frekvence bočního vstupu2 Hz
Max. vzorkovací frekvence předního vstupu20 Hz
Měření do vnitřní pamětíAno
BaterieKnoflíková CR2032
PřipojeníBluetooth® Smart (Bluetooth 4.0)
Maximální dosah30 m (bez překážek)

Video

Související produkty

Zpravodaj Pasco

Chcete být neustále v obraze? Mít aktuální informace, inspirativní tipy a přehled o chystaných seminářích? Přihlaste se k odběru zpravodaje Pasco a nic z toho vám neunikne.

Mám zájem

Kontaktujte nás

Máte zájem o senzory a čidla PASCO? Nebo vás zajímají podrobnější informace?
Neváhejte nás kontaktovat:

+420 222 312 451

Vyplňte prosím své jméno

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím svůj telefon

Vyplňte prosím správně svůj email

Zanechte nám prosím zprávu

* povinná položka

Udělte prosím souhlas

  • logo1