Přípravek pro měření zákonů ideálního plynu

Přípravek pro měření zákonů ideálního plynu
Kód:
TD-8596A

Cena:

Cena
7.260,00 Kč

Určeno pro předmět:

Fyzika

Popis produktu

Přípravek pro měření zákonů ideálního plynu je stříkačka, ve které můžeme plynule měnit objem, připojená na senzor tlaku, do níž je zároveň připojen rychlereagující termočlánek. Přípravek tak měří zároveň teplotu i tlak plynu ve stříkačce. Při pokusu připojíme čidlo tlaku a čidlo teploty a sledujeme, kterak se mění teplota plynu, měníme-li jeho objem a tlak.

Typické aplikace

  • Objevte nebo ověřte zákon o ideálním plynu.
  • Prozkoumejte vztahy jako tlak vs. teplota (Gay-Lussacův zákon), tlak vs. objem (Boyleův zákon) a teplota vs. objem (Charlesův zákon).
  • Vypočítejte počet molů vzduchu v injekční stříkačce na základě měření tlaku, teploty a objemu.

Balení obsahuje:

  • Injekční stříkačku s tlakovým výstupem.
  • Zabudovaná termistorová sonda s rychlou odezvou.
  • Rychlé připojení tlakového čidla.

Jak to funguje: Ve stříkačce je namontován termistor s nízkou tepelnou kapacitou pro měření teplotních změn uvnitř stříkačky v reálném čase. Když je píst stříkačky stlačený, objem se snižuje, zatímco se zvyšuje tlak a teplota. Data pomohou studentům lépe porozumět zákonu o ideálních plynech.

PV = nRT

Na pístu injekční stříkačky je umístěna mechanická zarážka, která zabraňuje poškození termistoru v prostoru injekční stříkačky i při rychlých (adiabatických) změnách objemu.

Upozornění v případě, že budete chtít přípravek používat s bezdrátovými senzory: Přípravek lze použít s bezdrátovým senzorem tlaku (PS-3203), neboť v balení tohoto senzoru je mj. adapter, který připojení k přípravku umožňuje. Přípravek však nelze použít s bezdrátovým teplotním senzorem (PS-3201), neboť tento nemá 3,5 jack konektor pro termistor, kterým je přípravek osazen. Za tímto účelem je nutné využít PS-3222 Bezdrátové teplotní rozhraní, do kterého je možné konektor termistoru z přípravku zapojit.

Související produkty

Zpravodaj Pasco

Chcete být neustále v obraze? Mít aktuální informace, inspirativní tipy a přehled o chystaných seminářích? Přihlaste se k odběru zpravodaje Pasco a nic z toho vám neunikne.

Mám zájem

Kontaktujte nás

Máte zájem o senzory a čidla PASCO? Nebo vás zajímají podrobnější informace?
Neváhejte nás kontaktovat:

+420 222 312 451

Vyplňte prosím své jméno

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím svůj telefon

Vyplňte prosím správně svůj email

Zanechte nám prosím zprávu

* povinná položka

Udělte prosím souhlas

  • logo1