Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlsíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Čtvrtek 15.10.2020
Od 09:00 do 16:00
Konferenční centrum City
Max. 300 osob

Ach jo!

Moc se všem zájemcům o letošní PASCO konferenci omlouváme, ale situace, ve které se momentálně nacházíme, nám bohužel neumožňuje uspořádat akci tak, jak jsme ji několik měsíců připravovali. Konference měla být jakýmsi vyvrcholením aktivit za posledních 5 let a oslavou přírodovědného bádání a skvělých učitelů. Než abychom museli dělat kompromisy, raději jsme se rozhodli odložit konferenci na neurčito, pravděpodobný je jarní termín. 

Co nás k tomu vedlo?

Současná epidemiologická opatření nám nedovolují uspořádání PASCO konference v  duchu, který nám připadá přínosný a smysluplný, a to zejména ze dvou důvodů: 

 1. Jako jsme přesvědčeni, že zkušenostní výuka a reálný žákovský pokus má své místo ve škole, věříme, že tytéž didaktické principy platí i pro školení učitelů. Pouhý přesun z  reálných tříd do tříd virtuálních proto nemůže plně nahradit roli vlastní nabyté zkušenosti a zážitku, které z  experimentu vyplynou. 

  Jednoduše řečeno, chceme, abyste si jako účastníci konference mohli všechno vybavení a všechny pokusy opravdu reálně „osahat“, což nyní nelze.

 2. Cílem PASCO konference vždy bylo osobní setkání uživatelů systému PASCO a vzájemné sdílení jejich vlastních zkušeností, tipů a triků, sdílení příkladů dobré praxe. Od několika z  vás ale již nyní víme, že mají ze školy zakázáno účastnit se hromadných akcí. 

  Bez vás však konference naprosto postrádá smyslu. 

Dnešní situace nám neumožňuje tyto hlavní konferenční vize naplnit. Proto jsme se rozhodli konferenci odložit do doby, která nám bude lépe přát. Doufáme, že taková nastane co nejdříve. 

S  díky za pochopení a zachování přízně příští PASCO konferenci zdraví 
a zdraví přeje 

Miroslav Staněk

O představení největších novinek nepřijdete!

 

 

Jako alespoň částečnou náhradu konference jsme připravili online setkání. Pokud se chcete zastavit u novinek ze světa STEAM, budete vítáni ve virtuální místnosti webináře, který pro Vás 15.10. ve 14:00 uspořádáme. Webináře poběží na platformě Microsoft Teams. Odkaz do seminární místnosti je pod tlačítkem níže.

Předběžný program webináře: 

 • Novinky: PASCO + kóding aneb Jak s  PASCO dosáhnout opravdu STEAM výuky?

  Měřicí systémy jsou v našich školách již celkem běžným nástrojem výuky. V příspěvku bude předvedeno, kterak mohou být jejich funkce rozšířeny o nový rozměr. Propojíme systém PASCO s programovacím jazykem Blockly. Rázem dostaneme zajímavou stavebnici o nebývalém rozsahu 60+ senzorů!

 • Programování pro úplné začátečníky aneb SamLabs a kódování již od 1. stupně ZŠ

  Představení a praktické ukázky se stavebnicí SAM LABS, se kterou je programování hračka! Inspirujte se, jak vytvářet kreativní STEAM projekty a učte se programovat zábavnou formou. Na semináři Vám poskytneme základní metodické materiály v českém jazyce.

 • Začněte s programováním s iROBOT Root

  Představení výukového multifunkčního robota iROBOT Root s robustní knihovnou vzdělávacích materiálů a platformou pro 3 úrovně programování. Praktické ukázky a příklady z praxe. Tenhle robot sice nevysává, ale může nás o to víc naučit!

Postup pro přihlášení:

Připojit se můžete buď pomocí webového prohlížeče nebo přímo v aplikaci Teams (pokud máte nainstalováno). 

 

Pozor, soutěž! 
Získejte zařízení //code.Node!

codenode solution set

 Společnost PASCO Scientific pořádá soutěž o sadu //code.Node. (Zařízení //code.Node + metodická příručka pro učitele.) Stačí se zaregistrovat  (formulář je v angličtině).

Přihlaste se, získejte //code.Node a můžete ihned začít programovat v jazyce Blockly. Rozšiřte svou výuku přírodních věd o rozměr programování! Implementace možnosti kódovat do vaší přírodovědné disciplíny vytvoří vašeho z měřicího systému PASCO skutečnou STEAM platformu. Pomůžete studentům naučit se kódovat a naopak díky kódování lépe chápat přírodovědné koncepty fyziky, chemie, biologie či environmentalistiky.

Samo PASCO začne tuto soutěž celosvětově propagovat na sociálních sítích až příští týden. My vás však o ní chceme informovat již nyní, u příležitosti uspořádání našich českých webinářů, online PASCO konference!

Přihlaste se

Vyplňte prosím název školy

Vyplňte prosím IČ školy

Vyplňte prosím ulici

Vyplňte prosím ČP

Vyplňte prosím město nebo obec

Vyplňte prosím PSČ

Vyberte si prosím oblasti, o které máte zájem:

Neplatný vstup

Zadejte prosím alespoň jednoho účastníka

* povinné pole

Neplatný vstup

Zpravodaj Pasco

Chcete být neustále v obraze? Mít aktuální informace, inspirativní tipy a přehled o chystaných seminářích? Přihlaste se k odběru zpravodaje Pasco a nic z toho vám neunikne.

Mám zájem

Kontaktujte nás

Máte zájem o senzory a čidla PASCO? Nebo vás zajímají podrobnější informace?
Neváhejte nás kontaktovat:

+420 222 312 451

Vyplňte prosím své jméno

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím svůj telefon

Vyplňte prosím správně svůj email

Zanechte nám prosím zprávu

* povinná položka

Neplatný vstup

Udělte prosím souhlas

 • logo1
 • SAMLabs Logo grey